Nastavljena potraga za nestalima u Jali, u potrazi učestvuju policajci iz tri kantona i RS-a

Potraga je nastavljena na području rijeke Spreče, na lokaciji gdje je sinoć zaustavljena, a intenzitet će zavisiti od vremenskih uslova koji ni jutros nisi povoljni

Redakcija
2 min čitanja

Potraga za dvije osobe koje su jučer nestale u koritu rijeke Jale, nakon što je jučer u večernjim satima obustavljena, nastavljena je jutros u 9 sati, potvrđeno je iz MUP-a TK.

Policijskim službenicima Uprave policije MUP TK-a, asistenciju pružaju policijski službenici MUP ZDK, MUP KS i MUP RS-a, kao i pripadnici GSS i druge službe spašavanja.

Potraga je nastavljena na području rijeke Spreče, na lokaciji gdje je sinoć zaustavljena, a intenzitet će zavisiti od vremenskih uslova koji ni jutros nisi povoljni.

Zbog padavina nivo vode je u stalnom porastu a vidljivost smanjena.

Kako su jučer saopštili iz GSS Stanice Tuzla, koja se jučer uključila u potragu za nestalim licima u rijeci Jali, njihov tim je iz čamca pregledao korita rijeka Jala i Spreča u dužini od 16 kilometara.

Podsjećamo, rijeka Jala jučer odvukla dva muškarca od kojih je jedan policajac.

Tragičnom događaju koji se dogodio oko 10:30 sati, prethodila je akcija policije, kada su policajci pokušali zaustaviti vozilo koje je ugrožavalo ostale učesnike u saobraćaju. U njemu su se nalazila dva lica sklona vršenju krivičnih djela, koja su odbila naređenje da se zaustave.

Jedno od njih je, u pokušaju bijega, napustilo vozilo u blizini Osnovne škole “Novi Grad” i ušlo u korito rijeke Jale, gdje se zbog jakih bujica našlo u životnoj opasnosti. Policijski službenici su ušli u vodu kako bi mu pomogli, a u spašavanju se pridružio i jedan građanin. Dvojica policajaca i građanin su uspjeli izaći iz vode, dok su jednog policajca i bjegunca odnijele jake struje rijeke.

Podijeli ovaj članak