“Večeras spavam u studentskom domu”, objavio je slavodobitno premijer Kantona Sarajevo Nihad Uk na Facebooku.
Kantonalni premijer u decembru je prvi put posjetio studentski dom Bjelave nakon niza protesta studenata nezadovoljnih uslovima života.
Studenti su, podsjećamo, danima prije toga, protestovali i iznosili zahtjeve za poboljšanje uslova.
Danas, skoro dva mjeseca nakon prve posjete, Uk se odlučio na ovaj korak – spavanje u domu.
Zahvalio se Udruženju studenata Studentskog centra Sarajevo na pozivu i otvorenosti za razgovor, te naveo kako pitanje smještaja studenata “zahtijeva ozbiljan, sistemski pristup i kontinuiran rad”.
“Ovo je prilika da se razgovori o tim pitanjima vode tamo gdje se ona svakodnevno žive”, zaključio je Nihad Uk u objavi na Facebooku.
