Pomoć penzionerima od 100 KM, za sada samo u jednom kantonu

Pomoć za dvije kategorije penzionera - Sredstva će biti doznačena Federalnom zavodu PIO/MIO - Objavili su i uz koju penziju će biti isplaćena pomoć od 100 KM

Redakcija
1 min čitanja
penzioneri novac

Vlada Zeničko-dobojskog kantona osigurala je novac za isplatu pomoći penzionerima tog kantona, uz novembarsku penziju bit će im isplaćena pomoć od po 100 KM. 

VEZANO Enormno povećali cijene, a sve se skoro raspada: Ovako zapravo izgleda Dom penzionera u Tuzli

Vlada Zeničko-dobojskog kantona iznašla je način za rješavanje isplate pomoći od 100 KM za 34.525 penzionera iz tog kantona, a za tu namjenu će biti izdvojeno 3.458.500 KM.

Na sastanku u kantonalnom Ministarstvu finansija dogovoreno je da će Ministarstvo za rad, socijalnu politiku i izbjeglice unutrašnjom preraspodjelom za tu namjenu osigurati 400.000 KM, dok će Ministarstvo finansija također unutrašnjim preraspodjelama osigurati 3.058.500 KM.

Tom sastanku prisustvovali su ministri Dženana Čišija i Antonio Šimunović sa saradnicima.

VEZANO U Hrvatskoj od 1. januara podižu dobnu granicu za odlazak žena u penziju

“Pomoć od 100 KM dobit će penzioneri sa minimalnom penzijom te penzioneri sa srazmjernim penzijama čije penzije su ispod minimalne penzije u Federaciji BiH. Sredstva će biti doznačena Federalnom fondu za PIO/MIO, koji će pomoć od po 100 KM isplatiti uz penziju za  novembar”, saopćio je Press služba ZDK.

Podijeli ovaj članak