Darko Ćulum danas je podnio ostavku na mjesto direktora Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA).
Ipak, nakon ove ostavke slijedi određena procedura koju je potrebno ispoštovati.
Ono što je važno naglasiti ova agencija će nastaviti funkcionisanje bez zastoja. Vijeće ministara Bosne i Hercegovine sada mora prihvatiti ostavku Ćuluma na ovoj poziciji. Nakon što Vijeće ministara prihvati ostavku, vršilac dužnosti ministra sigurnosti BiH Ivica Bošnjak predložit će osobu koja će rukovoditi ovom agencijom, a Vijeće ministara BiH će je potvrditi.
Predsjednik Nezavisnog odbora Enes Obralija za portal N1 je kazao kako je Ćulum svoj posao radio korektno i profesionalno.
“Ćulum je radio svoj korektno i profesionalni. Podnio je ostavku i ovlastio načelnika kriminalističko-istražnog odjela da rukovodi SIPA-om. Dok će šef kabineta Ernad Musić obavljati ostale adminstrativne poslove. SIPA će raditi svoj posao. Smatram i da Vijeće ministara treba ovlastiti nekog do imenovanja novog direktora”, kazao je Obralija.
Šef Kriminalno-istražnog odjela SIPA-e je Suad Hasanović.
