“Svi su nam okrenuli leđa”: Prodaju se stvari iz kuće porodice Bobar

Gavrilo Bobar je preminuo u septembru 2014. godine. Tri godine kasnije u stečaj je otišla njegova „Bobar banka“

Redakcija
3 min čitanja

Do smrti Gavrila Bate Bobara porodica Bobar važila je za jednu od najbogatijih u zemlji. Međutim, stvari su se u međuvremenu promijenile. Porodica je naslijedila imovinu, ali i obaveze koje ne plaća pa je sud prinuđen da prodaje luksuzne stvari iz njihove kuće u ulici Stevana Krnjića u Bijeljini.

Naime, Osnovni sud u Bijeljini ponudio je na prodaju barski šank, bilijar, televizor i đakuzi čija je vrijednost procijenjena na 9.000 maraka. Najvredniji je šank, 3.000 KM dok su preostala tri predmeta vrijedna po 2.000 KM, piše Capital.

Zainteresovani kupci imaju priliku da od 30. septembra do 1. oktobra da dostave svoje ponude.

„Na prvom ročištu zaplijenjene stvari se ne mogu prodati ispod polovine od njihove utvrđene vrijednosti“, stoji u zaključku suda u Bijeljini.

Inače, izvršenje je tražila „Naša Banka“ Banjaluka po osnovu kredita koji se nije vraćao.

Podsjećamo, Gavrilo Bobar je preminuo u septembru 2014. godine. Tri godine kasnije u stečaj je otišla njegova „Bobar banka“.

Tužilaštvo Bosne i Hercegovine (BiH) je podiglo optužnicu protiv 16 osoba zbog sumnje da su pričinili štetu od 122,5 miliona maraka što je na kraju dovelo do njene propasti.

Stečaj, kao i sudski proces do danas nisu završeni.

Oglasila se porodica

Nakon što je Osnovni sud u Bijeljini donio odluku o prodaji imovine iz kuće porodice Bobar, oglasili su se iz advokatske kancelarije Stevanović koja je njihov punomoćnih i iz koje su poručili da su ovoj porodici nakon smrti Gavrila Bobara mnogi okrenuli leđa, iako im je ovaj privrednik nebrojeno puta pomogao.

Iz advokatske kancelarije su naveli da su sudski postupci koji se vode pred Osnovnim sudom u Bijeljini, ali i pred sudovima u Beogradu i Kotoru, rezultat neriješenih pravnih odnosa nasljednika porodice Bobar, do kojih je na žalost došlo nakon smrti Gavrila Bobara.

„Radi očuvanja lika i djela Gavrila Bobara koji je pomagao na stotine ljude, stipendirao preko hiljadu učenika, treba znati da postoje neriješeni odnosi koji stvaraju parnične i izvršne postupke kako su ranije mediji objavili. Svakako, tužno je da većina ljudi iz raznih političkih, društvenih i drugih grupa našeg društva više ne želi ni da se odazove na pozive porodice Bobar, što pokazuje njihov stav“, navodi se u saopštenju.

Gavrilo Bobar

Dodaje se da porodica Bobar čvrsto vjeruje u pravnu državu i transparentan rad institucija, te izražava punu spremnost da svi odnosi budu razjašnjeni u zakonskom okviru i uz poštovanje prava svih učesnika.

Iako je informacija javno objavljena na internet stranici suda, iz advokatske kancelarije Stevanović apeluju na medije da poštuju privatnost porodice Bobar.

Gavrilo Bobar je preminuo u septembru 2014. godine. Tri godine kasnije u stečaj je otišla njegova „Bobar banka“.

Podijeli ovaj članak