Benjamin Spahović priznao krivicu za nesreću u kojoj je sin Danisa Tanovića zadobio teške povrede

Spahović će dobiti dvije godine zatvora zbog nesreće koju je izazvao u Sarajevu

Redakcija
1 min čitanja

Benjamin Spahović pristao je sklopiti sporazum o priznanju krivice s Tužilaštvom KS zbog saobraćajne nesreće u kojoj je teško povrijeđen Orhan Tanović, sin bh. oskarovca Danisa Tanovića.

Rasprava o priznanju krivice bit će održana u augustu, a sporazum navodno predviđa da će Benjamin Spahović dobiti dvije godine zatvora i tri godine zabrane upravljanja motornim vozilom nakon izlaska na slobodu.

Potvrdio je to njegov advokat Omar Mehmedbašić Klix.ba.

Nesreća se dogodila 11. februara ove godine u ulici Hamdije Kreševljakovića u sarajevskom naselju Drvenija.

Tužilaštvo je teretilo Benjamina Spahovića da je, iako mu je bila izrečena mjera zabrane upravljanja motornim vozilima B kategorije, ne pridržavajući se saobraćajnih propisa, napravio više propusta iz Zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima u BiH, ugrozio javni promet i doveo u opasnost život ljudi, tako što se kretao nedozvoljenom brzinom od 75,4 km/h u naseljenom mjestu gdje je dozvoljena brzina kretanja 50 km/h, te propustio da zaustavi vozilo ispred pješačkog prijelaza na obilježenom pješačkom prijelazu reguliranom svjetlosnim saobraćajnim znacima na upaljen signal crveno svjetlo na semaforu kao zabrana prolaska za motorna vozila.

Podijeli ovaj članak