Četvorka zbog droge osuđena na 41,5 godinu zatvora

Kantonalni sud Sarajevo izrekao 41,5 godinu zatvora četvorici optuženih za trgovinu drogom, oduzeto 75 kg narkotika

Redakcija
1 min čitanja
opcinski kantonalni sud sarajevo
Općinski i Kantonalni sud u Sarajevu

Kantonalni sud u Sarajevu izrekao je ukupno 41,5 godinu zatvora Adnanu Vuku, Maidu Maslaku, Arminu Husiću i Ziji Novaliću zbog organizovanog kriminala i trgovine opojnim drogama.

Organizovana grupa za trgovinu drogom

Sud je utvrdio da su optuženi djelovali kao organizovana grupa s ciljem neovlaštene proizvodnje, prerade i prodaje opojnih droga.

Osim toga, Maid Maslak je proglašen krivim i za neovlašteno držanje vatrenog oružja.

Tokom postupka od optuženih je oduzeto oko 75 kilograma opojnih droga.

Izrečene pojedinačne kazne

Sud je izrekao sljedeće kazne:

Adnan Vuk – 12 godina zatvora
Maid Maslak – 16 godina i 6 mjeseci zatvora
Zijo Novalić – 6 godina zatvora
Armin Husić – 7 godina zatvora

Uračunat pritvor i produženje mjera

U izrečene kazne uračunat će se vrijeme provedeno u pritvoru od juna 2024. godine.

Nakon izricanja presude, Adnanu Vuku, Maidu Maslaku i Ziji Novaliću produžen je pritvor koji može trajati još devet mjeseci.

Riječ je o prvostepenoj presudi, što znači da optuženi i njihovi branioci imaju pravo žalbe.

Podijeli ovaj članak