Tužilaštvo Kantona Sarajevo saopćilo je da će osumnjičeni za ubistvo 41-godišnje žene u Sarajevu tokom dana biti predat u nadležnost Kantonalnog tužilaštva KS. Za danas je planirana i obdukcija tijela ubijene, potvrđeno je.
Podsjetimo, slučaj koji je potresao bh. javnost dogodio se jučer u sarajevskom naselju Dobrinja. Policijskoj upravi Novi Grad u 16.15 sati prijavljena je upotreba vatrenog oružja u ulici Omladinskih radnih brigada, a ljekar Hitne pomoći u 16.30 sati konstatovao je smrt žene.
PROČITAJTE JOŠ Žena koja je ubijena danas u Sarajevu je Elma Godinjak, ubio je bivši suprug Tarik Prusac
Prema nezvaničnim informacijama, ubijena je novinarka Elma Godinjak.
Policijski službenici MUP-a KS uhapsili su u 19.15 sati muškarca inicijala T. P. (1977), zbog sumnje da je počinio krivično djelo ubistva. On je lišen slobode na području općine Stari Grad. Riječ o Tariku Pruscu.
PROČITAJTE JOŠ Objavljen snimak s mjesta gdje se desilo svirepo ubistvo u Sarajevu
Prema dostupnim informacijama, osumnjičeni je bivši suprug ubijene, s kojim je bila u procesu razvoda.
Ovo ubistvo ponovo je otvorilo pitanje nasilja nad ženama i femicida u Bosni i Hercegovini.
