Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Srednjobosanskog kantona (MUP SBK) uhapsili su muškarca osumnjičenog da je u Kiseljaku vozilom udario pješakinju, nakon čega je napustio mjesto saobraćajne nesreće. Nažalost, pješakinja je od zadobijenih povreda preminula.
Kako je saopćeno iz MUP-a SBK, stradala je J. M. (1956) iz Kiseljaka, koja je podlegla povredama zadobijenim u nesreći.
Saobraćajna nesreća dogodila se 17. januara u 00:50 sati, u mjestu Azapovići, na području općine Kiseljak. Nakon dojave, na teren su odmah izašli policijski službenici koji su osigurali mjesto događaja.
Uviđaj su, u saradnji s nadležnim Kantonalnim tužilaštvom, obavili pripadnici Odjela kriminalističke policije Policijske uprave Kiseljak.
Vozač pronađen i lišen slobode
Iz MUP-a SBK potvrđeno je da je vozač putničkog motornog vozila marke Opel Astra, koji se nakon nesreće udaljio s mjesta događaja, ubrzo lociran. Osumnjičeni je pronađen u mjestu Polje Višnjica, gdje je i uhapšen.
„U saradnji s nadležnim Kantonalnim tužilaštvom protiv osumnjičenog se poduzimaju zakonom propisane mjere i radnje“, naveli su iz MUP-a SBK.
Istraga u ovom slučaju se nastavlja, a više detalja bit će poznato nakon okončanja tužilačkih i policijskih procedura.
