Gori veliki planinski masiv u Evropi, izgorio je veliki broj kuća. Ima žrtava

Požar, koji je izbio jučer popodne, zahvatio je više od 11.000 hektara žbunastog zemljišta i četinara, uništivši 25 kuća

Redakcija
1 min čitanja
pozar francuska

Jedna osoba je poginula, a devet je povrijeđeno u požaru koji je zahvatio planinski masiv Corbieres u regionu Aude u Francuskoj, dok se nekoliko ljudi vodi kao nestalo.

Među povrijeđenima je sedam vatrogasaca i dva civila od kojih je jedan u teškom stanju, objavio je BFM.

Požar, koji je izbio jučer popodne, zahvatio je više od 11.000 hektara žbunastog zemljišta i četinara, uništivši 25 kuća.

Vlasti su saopštile da je nekoliko puteva zatvoreno.

Na terenu je trenutno 1.500 vatrogasaca, dok se očekuje dolazak još 320 kako bi se pojačala borba sa plamenom.

Prema izjavama prefekture, vatrogasci su proveli cijelu noć, gaseći vatru, prenosi Tanjug.

Ovo je najveći požar koji se ovog ljeta dogodio u Francuskoj, a nadležni pozivaju građane da izbjegavaju područje kako bi se omogućilo nesmetano sprovođenje akcija spašavanja i hitnih intervencija.

https://www.youtube.com/watch?v=Q-4rtuD-7mY
OZNAČENO:
Podijeli ovaj članak