Još jedna velika zapljena u regionu: 27 tona droge pronađeno u industrijskom kompleksu

Makedonske vlasti zasad nisu objavile detaljne službene podatke o uhapšenim osobama ili identitetima osumnjičenih

Redakcija
1 min čitanja
Zaplijenjena droga u Srbiji
Zaplijenjena droga u Srbiji

Policija Sjeverne Makedonije u koordiniranoj akciji u četvrtak je zaplijenila oko 27 tona marihuane na više lokacija širom zemlje, što predstavlja najveću zapljenu te vrste droge u historiji te zemlje, prenose mediji u regiji.

Droga je otkrivena u skladištima bivšeg industrijskog kompleksa OHIS u Skoplju, gdje se nalaze objekti povezani s trgovačkom tvrtkom “Alfafarm d.o.o. Skopje”, i u regiji Strumice, navode izvori iz policije i medija.

Povezano sa Srbijom

Prema izvještajima, zapljena je direktno povezana s pet tona marihuane zaplijenjenih krajem januara u Srbiji, u selu Konjuh kod Kruševca, gdje je droga pronađena na imanju člana Srpske napredne stranke, a za koju se sumnja da je potekla iz Sjeverne Makedonije.

Tok policijske akcije pratila je velika mobilizacija policijskih i carinskih snaga, desetke kombija, kamiona i specijalnih vozila koja su ušla u prostore bivše tvornice OHIS, navode mediji.

Makedonske vlasti zasad nisu objavile detaljne službene podatke o uhapšenim osobama ili identitetima osumnjičenih.

Podsjetimo, osim Srbije i sada Sjeverne Makedonije, nedavno je na području Bijeljine pronađeno 138 kilograma marihuane i to kod šefa obezbjeđenja bivšeg entitetskog predsjednika SNSD-a.

Podijeli ovaj članak