Srušen dron nad zgradom poljske vlade u Varšavi

"Uhapšena su dvojica bjeloruskih državljana", dodao je Tusk

Redakcija
1 min čitanja
poljska vojska

Sigurnosne službe neutralizirale su dron koji je letio iznad vladinih zgrada u središtu Varšave, a dvojica državljana Bjelorusije su uhapšena, objavio je večeras poljski premijer Donald Tusk.

“Vladina sigurnosna služba neutralizirala je dron koji je letio iznad vladine zgrade u Ulici Parkowa i iznad Belweder palače”, objavio je Tusk na platformi X. Belweder je jedna od službenih rezidencija poljskog predsjednika.

“Uhapšena su dvojica bjeloruskih državljana”, dodao je Tusk.

Incident se dogodio dok je Poljska u stanju povišene pripravnosti nakon što je prošle sedmice u zračni prostor zemlje ušla grupa ruskih dronova u najvećem upadu od početka rata u Ukrajini.

Tada su zapadni borbeni avioni prvi put tokom rata oborili ruske dronove.

Tusk je tada upozorio da je riječ o “najbližem što smo dosad bili otvorenom sukobu od Drugog svjetskog rata”.

OZNAČENO:
Podijeli ovaj članak