U predgrađu Dresdena policija je pronašla lutku obojenu u crno i vezanu za stolicu koja izgleda kao električna stolica.
Incident se dogodio u predgrađu Possendorf gdje živi oko 12.000 stanovnika, a kako navodi Bild pretpostavlja se da su rasisti postavili lutku kod kontejnera za polovnu odjeću u blizini jednog obdaništa.
Na fotografijama u medijima vidi se lutka kojoj su ruke, lice i stopala ofarbani tamno braon bojom i koja sedi na stolici, dok su joj noge i ruke pričvršćene u manžetne na stolici, a iznad glave joj visi metalni poklopac koji simboliše provodnik za struju.
Policija Saksonije odnijela je lutku na forenzičku istragu, a kako navodi njemački list incident je izazvao burne rasprave na društvenim mrežama.
“Zaprepaštena sam. Takav rasistički ispad ispred obdaništa. Ovdje imamo i tamnoputu djecu. Ovo me neizmjerno uznemirava”, rekla je jedna stanovnica predgrađa.
Kako se navodi istragu je preuzelo Odjeljenje državne sigurnosti.
