Sretni Napolitanci zasjeli na čelo Serije A

napoli nagatomo

Napoli je novi lider italijanske Serie A, ponajviše zahvaljujući nevjerovatnoj dozi sreće koju je ekipa Maurizija Sarrija imala u finišu utakmice s Interom.

Napolitanci su golovima Higuaina (2. i 62. minuta) poveli s 2:0, i imali igrača više na terenu, nakon što je u 44. minutu zbog srugog žutog kartona isključen Japanac Yuto Nagatomo.

Adem Ljajić je smanji prednost Napolitanaca pogotkom u 67. minuti, a onda je u sudačkoj nadoknadi uslijedila prava drama pred golom domaćina.

Inter je u dva navrata u 93. minutu pogodio stativu! Ostalo je 2:1 za Napoli. Bio je to tek drugi poraz Intera ove sezone.

Higuain se s dva gola večeras osamio na liderskoj poziciji na listi strijelaca Serije s 12 golova. Eder iz Sampdorie zabio je 10.

Nešto ranije Fiorentina je remizirala u gostima kod Sassuoloa (1:1) i propustila priliku da nakon 14 odigranih kola ima sti broj bodova kao i Napoli.