Kraj utakmice!  Poljska – BiH 68:64 (16:18, 24:12, 18:23, 10:11).

Kraj 3. četvrtine! Poljska – BiH 58:53

U jednom trenutku Poljaci su imali i 15 koševa viška, ali smo u finišu ove trećine sjajno spustili njihovu prednost na samo pet koševa.

Uz odličnog Stipanovića, probudio se i Renfroe koji je ubacio nekoliko veoma važnih poena.

Kraj poluvremena! Poljska – BiH 40:30

“Zašto im poklanjate pobjedu” pitao je naše reprezentativce selektor Ivanović pred kraj druge četvrtine. Poljaci su nam u tom dijelu igre ubacili dvostruko više poena nego mi njima, 24:12.

Stipanović je nakon 20 minuta igre naš najefikasniji igrač sa osam ubačenih koševa. Peršić je stao na ubačenih šest u prvoj četvrtini. Kikanović je potpuno van ritma, od osam pokušaja, ubacio je samo dva.

Kod Poljaka Ponitka je ubacio devet, a Cel osam koševa.

Kraj 1. četvrtine! Poljska – BiH 16:18

Dalibor Peršić ubacio je šest poena u prvoj dionici, Gordić i Milošević po četiri. Kikanović je u prvoj četvrtini iz igre šutirao 0/4.

poljska

Košarkaška reprezentacija BiH od 15 sati igra prvi utakmicu na Eurobasketu 2015.

U Montpellieru nam je protivnik Poljska, a pre koševe na Eurobasketu za BiH ubacio je Dalibor Peršić.

Ukoliko nemate signal FTV-a, utakmicu košrkaških Zmajeva možete pratiti na ovom LINKU