Željezničar slavio u Banjoj Luci golom Zeca

zeljo – banja luka

Fudbaleri Željezničara savladali su danas Borac u posljednjem meču 15. kola BHT Premijer lige BiH.

Plavi su u Banjoj Luci slavili sa 1:0, a junak je bio Asim Zec koji je matirao Nemanju Trkulju u 71. minuti meča.

Odmah na početku meča sporna situacija. Mahir Karić je izašao sam ispred Vedrana Kjosevskog, ali je sudija signalizirao ofsajd.

Igrala se 16. minuta kada je Goran Zakarić sjajno šutirao, ali promjene rezultata nije bilo. Četiri minute kasnije pokušao je i Petar Kunić, ali je Jadranko Bogičević poslao loptu u korner.

Do kraja prvog dijela vrijedi istaći i pokušaj Gorana Zakarića iz slobodnog udarca, kada je u posljednjoj minuti prvog poluvremena iz izgledne pozicije pucao ravno u živi zid.

Deset minuta igre u nastavku trebalo je igračima Borca da kreiraju dobru priliku. Mahir Karić je iskoristio jednu grešku gostujuće odbrane, ali je umjesto da šutirao, odlučio da doda, ali je lopta otišla u noge igračima Želje.

Ključni detalj desio se u 71. minuti. Goran Zakarić je sjajnom dugom loptom pronašao Asima Zeca, koji je iskoristi grešku Radulovića i odličnim udarcem matirao Trkulju za vrijedna tri boda Plavog tima.

Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja. pa su Adžemovi igrači upisali izuzetno tri vrijedna boda i u najboljoj mogućoj atmosferi dočekuju gradski derbi protiv Sarajeva, koji je na rasporedu naredne nedjelje.