Alaves šokirao Camp Nou!

messi-neymar

Novi prvoligaš Alaves je potpuno neočekivano iznenadio Barcelonu na gostovanju i uzeo je tri boda zahvaljujući pobjedi od 2:1.

Luis Enrique je na teren poslao pomalo izmijenjenu ekipu, od napadačkog trojca MSN je zaigrao samo Neymar. A Messija i Suareza je gurnuo u igru u drugom poluvremenu – kada je shvatio da nema zezancije.

Na golu je zbog povrede Ter Stegena debitovao Cillessen i odmah je primio dva gola.

U 39. minuti su gosti uspjeli postići vodeći pogodak. Deyverson je primio dodavanje Kika i poslao je loptu u mrežu po sredini gola.

Neymar i Rakitić su imali priliku izjednačiti do kraja prvog poluvremena, ali su njihovi udarci prozujali pokraj desne stative.

Uspjela je Barca stići do izjednačenja u 46. minuti. Neymar je ubacio iz kornera, a najbolje se snašao Jeremy Mathieu koji je pospremio loptu u mrežu za 1:1.

Konačni šok je uslijedio u 64. minuti kada je Gomez Perez Ibai nakon kratke akcije uspio svladati novog Barcinog golmana.

Nekoliko sekundi prije odlučujućeg gola u igru je ušao Andres Iniesta, a odmah nakon njega i Luis Suarez.

Dodajmo i da je Barca imala 16 pokušaja na utakmici, ali samo dva su išla u okvir gola!

Barcelona je sada četvrta sa šest bodova, a Real Madrid je na vrhu s tri boda više.