Amer Gojak sjajan u velikoj pobjedi zagrebačkog Dinama (VIDEO)

GOJAK1

Bh. internaconalac u dresu zagrebačkog Dinama Amer Gojak pružio je danas sjajnu partiju u Kazahstanu, gdje su zagrepčani slavili s 2:0, u prvom duelu trećeg pretkola Lige prvaka protiv domaće Astane.

Veznjak Dinama asistirao je za drugi gol svoga tima, kojim je tim sa Maksimira stekao kapitalnu prednost pred revanš u Zagrebu i vjerovatno osigurao prolazak u play-off rundu gdje ga čeka švicarski Young Boys.

Dinamo je poveo golom Budimira u 39. minutu, kojem je asistirao Olmo, a upravo je asistent kod prvog gola najbolji pojedinac na terenu pogodio u 84. minutu nakon pasa našeg veznjaka.

Odličan je bio i Izet Hajrović koji je igrao do 82. minuta.

Na drugoj strani, u redovima domaćina cijelu utakmicu odigrao je bivši bh. reprezentativac Marin Aničić.

Bila je to 23. uzastopna kvalifikacijska utakmica koju je Dinamo završio bez poraza. Zadnja ekipa koja je pobijedila Dinamo u kvalifikacijama Lige prvaka ili Ligu Evropa lige bio je Aalborg u 3. pretkolu Lige prvaka 2014. godine.