turska liga

Amir Hadžiahmetović strijelac za Konyaspor na gostovanju u Kayseriju

20200222_2_40981587_52404608_Web

Konyaspor je povela već u osmom minutu susreta golom Omera Alija Sahinera, a pred sam kraj prvog poluvremena, u 44. minuti, vodstvo gostiju na 0:2 povećava Amir Hadžiahmetović

Bosanskohercegovački fudbaler i veznjak turskog prvoligaša Konyaspora Amir Hadžiahmetović postigao je pogodak na gostovanju “zelenih” kod ekipe Kayserispora, javlja Anadolu Agency (AA).

Na stadionu Kadir Has u Kayseriju u toku je susret 23. kola turske Super lige između Kayserispora i Konyaspora, gdje gosti vode rezultatom 1:2.

Konyaspor je povela već u osmom minutu susreta golom Omera Alija Sahinera, a pred kraj prvog poluvremena, u 44. minuti, vodstvo gostiju na 0:2 povećava Amir Hadžiahmetović. Minutu kasnije, Kayserispor uspijeva smanjiti razliku na 1:2 pogotkom Artema Kavetsa.

Domaćin Kayserispor je posljednji na tabeli turskog prvenstva, sa osvojenih 15 bodova. No, ovo je važna utakmica i za Konyaspor koja se nalazi na 14. poziciji sa 23 boda.