raspler bundeslige

Apsolutna dominacija: Bayern po 30. put prvak Njemačke

EaqCeGXXYAU_ekB

Nogometaši minhenskog Bayerna osvojili su osmu uzastopnu, a ukupno 30. titulu prvaka Njemačke. Bavarci su novi šampionski naslov osigurali dva kola prije kraja trijumfom nad Werderom u Bremenu sa 1:0.

Ekipa Hans-Dietera Flicka ima 10 bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Borussiju Dortmund, uz meč više, pa će posljednja dva duela sa Freiburgom i Wolfsburgom za njih biti bez rezultatskog značaja.

Na kraju ih očekuje i finale Kupa, četvrtog juna, gdje će u okršaju sa Bayer Leverkusenom moći do duple krune i potvrde apsolutne dominacije.

Bayern je do slavlja u Bremenu stigao pogotkom Roberta Lewandovskog u 43. minutu. Sjajni Poljak je vješto izbegao ofsajd zamku i dugu loptu Boatenga pretočio u gol.

Za njega je to 31. pogodak u Bundesligi, što ga čini ubjedljivo prvim strijelcem takmičenja.

Bayern je inače utakmicu završio sa desetoricom zbog isključenja Alphonsa Davisa u 79. minutu.

Kad je o Bremenu riječ, taj tim ostaje pretposljednji sa 28 bodova i očekuje ga borba za opstanak.

Iz Bundeslige je definitivno ispao Paderborn, poslije poraza od Union Berlina sa 1:0.