Argentina pobijedila Jamajku za prvo mjesto u grupi

argentina-jamajka111

Argentina je na zadnjoj utakmici grupne faze južnoameričkog prvenstva (Copa America) s 1:0 pobijedila Jamajku i osigurala prvo mjesto u grupi B prije početka eliminacione faze.

Utakmica je bila poseban jubilej za zvijezdu Barcelone Lionela Messija, koji je stoti put obukao dres reprezentacije, ali nije uspio postići pogodak.

Jedini pogodak u 11. minutu utakmice postigao je Gonzalo Higuain na asistenciju Angela Di Marie.

U grupi B snage su odmjerile i selekcije Urugvaja i Paragvaja, a meč ze završen remijem (1:1). Prvi pogodak je postigao Urugvajac Jose Mario Gimenez u 29. minutu, a Paragvaj je izjednačio preko Lucasa Barriosa tekođer u prvom poluvremenu.

Paragvajci i Urugvajci su remijem osigurali napredovanje u narednu fazu takmičenja. Prvoplasirana Argentina ima sedam bodova, Paragvaj je drugi s pet, a Urugvaj treći s četiri boda. Jamajka nije osvojila bodove.

U eliminacionu fazu iz grupe A plasirale su se reprezentacije domaćina prvenstva Čilea i Bolivije, dok je iz grupe C to pošlo za rukom Peruu i Brazilu.