Arsenal u finalu FA kupa savladao Chelsea

arsenal ramsey

Fudbaleri Arsenala savladali su Chelsea u finalu FA kupa, najstarijeg fudbalskog takmičenja na svijetu.

“Topnici“ su danas na Wembleyju savladali gradskog rivala rezultatom 2:1, i tako došli do rekordnog 13. pehara u FA kupu, javlja Anadolu Agency (AA).

Arsenal je poveo u ranoj fazi utakmice, tačnije u četvrtoj minuti golom Alexisa Sancheza. U drugom poluvremenu sjajne finalne utakmice Chelsea je u 68. minuti ostao sa igračem manje, pošto je Victor Moses dobio drugi žuti karton, pa je morao napustiti teren. Ipak, “plavci“ u 76. minuti preko Diega Coste došli do izjednačenja.

No, njihova radost nije dugo trajala, jer je prednost Arsenalu tri minuta kasnije vratio Aaron Ramsey i postavio konačnih 2:1.