Premiership

Arsenal uvjerljivo slavio protiv Chelseaja

Arsenal je pobjedom u londonskom derbiju prekinuo niz od sedam mečeva bez pobjede u Premiershipu

Fudbaleri Arsenala pobijedili su danas na domaćem terenu ekipu Chelseaja sa 3:1, u utakmici 15. kola Premiershipa.

Arsenal je poveo u 34. minutu iz penala kada je precizan bio Alexandre Lacazette, a do kraja prvog poluvremena vodstvo je uvećao Granit Xhaka golom iz slobodnog udarca u 44. minutu.

U nastavku meča treći gol za domaće postigao je Bukayo Saka u 56. minutu, a jedini gol za Chelsea postigao je Tammy Abraham u 85. minutu.

U prvom minutu sudijske nadoknade vremena igraču Chelseaja Jorginhu šut sa “bijele tačke” odbranio je golman Arsenala Bernd Leno.

Arsenal je pobjedom u londonskom derbiju prekinuo niz od sedam mečeva bez pobjede u Premiershipu, a posljednju pobjedu prije ove je ostvario 1. novembra protiv Manchester Uniteda.

Na tabeli Premiershipa, Chelsea je na šestom mjestu sa 25 bodova, dok Arsenal zauzima 14. mjesto sa 17 bodova.

U sljedećem kolu Arsenal gostuje Brightonu, a Chelsea dočekuje Aston Villu.