premership

Aston Villa propustila priliku preuzeti vrh tabele, spašavali bod protiv “fenjeraša”

aston villa

Nogometaši Aston Ville propustili su barem privremeno preuzeti vrh ljestvice Premier lige nakon što su u susretu 18. kola engleskog prvenstva na svom terenu odigrali 1:1 protiv Sheffield Uniteda.

Međutim, ekipa iz Birminghama može biti sretna i s jednim bodom jer jer remi protiv, do ovog kola posljednje ekipe Premier lige, izborila golom u osmoj minuti sudijske nadoknade.

“Fenjeraš” Premier lige umalo je šokirao jedno od najugodnijih iznenađenja ove sezone u engleskom prvenstvu. No, Villa se izvukla duboko u sudačkoj nadoknadi produživši niz bez poraza na sedam kola.

Gosti su poveli u 87. minuti golom Camerona Archera. Kada se već činilo kako će Sheffield upisati tek treću pobjedu ove sezone i prekinuti Villinu sjajnu seriju, Nicolo Zaniolo je u osmoj minuti nadoknade izjednačio na 1:1. Za Sheffield u ovoj utakmici nije nastupio bh. reprezentativac Anel Ahmedhodžić.

Aston Villa je pobjedom mogla preuzeti vrh ljestvice, no s jednim bodom se probila na drugu poziciju. Arsenal i dalje vodi sa 39 bodova, koliko ima i Aston Villa, ali uz slabiju razliku pogodaka. Treći je Liverpool s bodom manje.

Sheffield United je napredovao na 19. mjesto s devet bodova, ali je i dalje u zoni ispadanja. Sada je “fenjer” preuzeo Burnley s osam bodova, prenosi Hina.