Autogol Vršajevića u porazu turskog Osmanlispora

osmanlispor

Bosanskohercegovački fudbaler i član turskog prvoligaša Osmanlispora Avdija Vršajević danas je postigao autogol u porazu svog kluba od 3:1 na gostovanju kod Gaziantepspora, javlja Anadolu Agency (AA):

Vršajevićev Osmanlispor iz glavnog grada Ankare, u sklopu devetog kola turske Super lige, igrao je na gostujućem terenu protiv ekipe Gaziantepspora, a rezultat je bio 3:1 za domaće.

Ekipa Osmanlispora povela je sa je 1:0 već u 10. minutu susreta a strijelac je bio Aminu Umar. Da pogodak gostiju nije uzdrmao domaćina, pokazao je Ilhan Parlak samo dva minuta kasnije, izjednačivši na 1:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Domaća ekipa je ofanzivno ušla u drugo poluvrijeme te povela sa 2:1 golom Davya Claudea Angana u 49. minutu susreta.

No, tačku na utakmicu stavio je bh. fubaler Avdija Vršajević, kada se tokom napada protivničke ekipe lopta odbila od stativu, nesretno pogodila Vršajevića i završila u njegovoj mreži. Konačan rezultat utakmice bio je 3:1.