Bajić ugasio Fenerove snove o tituli VIDEO

bajic

Riad Bajić nastavlja sa fantastičnim predstavama ove sezone.

U utakmici 25. kola turske Superlige, u kojoj je Bajićev Konyaspor gostovao kod turskog velikana Fenera u Istanbulu, Bajić je zabio dva gola.

Nakon manje od pola sata igre gosti su vodili s 2:1, a oba gola postigao je upravo bivši napadač Želje i bh. reprezentativac.

Bajić je prvo pogodio u 17. minutu na asistenciju Denija Miloševića, a potom i u 22. minutu za novo vodstvo Konyaspora. Fener je u 21. minutu bio izjednačio na 1:1 preko Martina Skrtela. U drugom poluvremenu Sahiner je na asistenciju Miloševića povećao na 3:1 u 54. minutu, a Sow je u 72. zabio za konačnih Fenerbahce – Konyaspor 2:3.

Do sada je Bajić zabio 12 golova ove sezone i trenutno je drugi strijelac Superlige Turske. Tosun (Bešiktaš) je prvi sa 16 golova.

Od prve minute u dresu Konyaspora igra još jedan bivši igrač Želje, Amir Hadžiahmetović.

Ovim porazom Fenerbahce se najvjerovatnije oprostio od borbe za naslov prvaka. Devet kola prije kraja imaju 10 bodova manje od lidera Besiktasa, i utakmicu više. Konyaspor je pobjedom izbio na sedmo mjesto.