Baraž za SP u Rusiji: Danska i Irska u prvom meču “ništa-ništa”

danska_irska

Fudbalske reprezentacije Danske i Irske odigrale su neriješeno 0:0 u prvoj utakmici baraža za Svjetsko prvenstvo koje će se 2018. godine održati u Rusiji, prenosi Anadolu Agency (AA).

Susret je odigran na stadionu Telia Parken u Kopenhagenu, a pravdu je dijelio srbijanski sudija Milorad Mažić.

Bolja igra i konkretnije prilike gostiju u prvom dijelu utakmice. U drugom poluvremenu nije bilo promjene rezultata, utakmica je završena rezultatom 0:0.

Irska se prvi put na Svjetsko prvenstvo kvalifikovala 1990. godine i tada je ostvarila i najveći uspjeh na ovom takmičenju, plasirajući se u četvrtinu finala. Posljednji put je na takmičenju učestvovala 2002. godine u Japanu i Južnoj Koreji.Ekipa Danske pauzirala je Svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine.

Irska i Danska revanš utakmicu baraža za Mundijal igraće 14. novembra na nacionalnom stadionu Aviva u Dablinu.