superkup španija

Barca razbila Reala, Xavi uzeo prvi trofej, Barca svoj 66. u istoriji

barcaaa

Barca je nastavila dominirati i drugom poluvremnu, pa je u 69. minuti okrunila sjajnu večer

Barcelona je u finalu španskog Superkupa odigranom na Stadionu kalja Fahda u Rijadu pred 60.000 gledatelja razbila Real Madrid rezultatom 3:0. Xavi je osvojio prvi trofej na klupi svog kluba, a heroji utakmice bili su prekaljeni 34-godišnji napadač Robert Lewandowski, te Barcini mladići, 20-godišnji Pedri i dvije godine mlađi Gavi.

Barcelona povela preko Gavija u 33. minuti, na asistenciju Lewandowskog.

Isti tandem je u 45. minutu kreirao drugi gol Barce, ali u obrnutim ulogama. Gavi je asistirao, a Lewandowski pogodio.

Barca je nastavila dominirati i drugom poluvremnu, pa je u 69. minuti okrunila sjajnu večer. Pedri je smjestio loptu u gol, asistirao je opet Gavi.

Do kraja utakmice Real je uspio tek postići utješni pogodak. Benzema je pogodio za konačnih Real – Barca 1-3.

Barcelona je najuspješniji klub u istoriji španskog Superkupa sa 14 trofeja. S večerašnjim trijumfom katalonski div je u svojoj bogatoj istoriji osvojio ukupno 66 trofeja!