Barcelona pobjedom nad Betisom ponovo na čelu Primere

barca betis33

Barcelona je slavila na gostovanju kod Betisa u Sevilli sa 2:0, u susretu 36. kola, te se tako vratila na vrh tabele u Primeri.

Rakitić je u 50. minuti iskoristio veliku zbunjenost u domaćoj odbrani nakon ubacivanja Lionela Messija u njihov kazneni prostor i svojim sedmim golom u prvenstvu ove sezone doveo Barcelonu u vodstvo. Betis je od 35. minute igrao sa igračem manje nakon što je isključen Heiko Westermann.

Konačni rezultat postavio je Luis Suarez u 81. minuti, a asistent je opet bio Messi.

Barcelona je ponovno vodeća na tabeli sa 85 bodova, koliko ima i drugi Atletico Madrid, dok je treći Real Madrid s bodom manje.

Ranije u subotu madridski klubovi ostvarili su minimalne 1-0 (0-0) pobjede, Atletico je na svom su Vicente Calderonu savladali Rayo Vallecano golom Antoinea Griezmanna (55), dok je Real pobijedio na gostovanju kod Real Sociedada u San Sebastianu pogotkom Garetha Balea preciznim udarcem glavom u 80. minuti susreta.