turska Superliga

Bašakšehir deklasirao Rizespor s 5:0, Višća asistent

basaksehir-caykur-rizespor (1)

Ekipa Bašakšehira je u 6. kolu turske Superlige kao domaćin u Istanbulu savladala Rizespor s ubjedljivih 5:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Bašakšehir je poveo u 19. minutu golom Danijela Aleksića, a asistent je bio reprezentativac BiH Edin Višća.

Domaća ekipa je u 33. minutu udvostručila prednost preko Fredrika Gulbrandsena koji je pogodio na asistenciju Aleksića, što je bio i rezultat prvog dijela igre.

Bašakšehir je i u nastavku dominirao te je u 75. poveo s 3:0 golom Aleksića, njegovim drugim u ovoj utakmici.

U 87. su preko Enza Crivellija povećali na 4:0, a samo četiri minuta kasnije Irfan Kahveci je postigao pogodak za konačnih 5:0 i nova tri boda za ekipu Bašakšehira.

Poslije 6. nekompletiranog kola, Bašakšehir zauzima 6. poziciju sa 8 bodova, koliko ima i osmoplasirani Rizespor.

Lider Superlige je Alanyaspor s 13 bodova, uz utakmicu manje, a slijede Fenerbahče i Gaziantep sa po 10 bodova, i također s utakmicom manje.