odluka u sudijskoj nadoknadi

Bešiktaš osvojio Kup Turske, Višća igrao cijeli meč, Hadžiahmetović zbog ozljede propustio finale

edin višća

Odigrana je finalna utakmica Kupa Turske između Bešiktaša i Trabzonspora, a utakmica je završena rezultatom 3:2 u korist Bešiktaša. Ovo je bio 11. put da je Bešiktaš osvojio Kup Turske u svojoj istoriji. Prethodno su pehar osvajali u sezonama 1974/75, 2020/21, 2010/11, 2008/09, 2006/07, 2005/06, 1997/98, 1993/94, 1989/90 i 1988/89.

Fudbaleri Trabzonspora su dobro otvorili utakmicu i već u 13. minuti imali su vodstvo nakon što je Elmali uposlio Onuachua koji nakon sjajnog solo prodora postiže pogodak za 0:1.

Bešiktaš je potom prijetio preko Fernandesa u nekoliko navrata, ali nisu uspjeli zatresti mrežu. Vodstvo Trabzonspora je trajalo sve do sudijske nadoknade prvog dijela utakmice kada je Ghezzal bio siguran realizator sa jedanaest metara. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu, Muleka i Ucan su kreirali potpuni preokret za Bešiktaš i postavili rezultat na 2:1.

Pred sam kraj regularnog dijela utakmice, rezervista Trabzonspora i nekadašnja velika nada svjetskog fudbala, Nicolas Pepe, postiže pogodak za 2:2.

U četvrtoj minuti sudijske nadoknade, Al Musrati je postigao pogodak za 3:2 i postavio konačan rezultat utakmice.

Za Bešiktaš nije nastupio naš reprezentativac Amir Hadžiahmetović, koji je od ranije povrijeđen, ali je ipak osvojio svoj drugi kup u Turskoj. U Trabzonsporu je čitav meč odigrao nekadašnji reprezentativac Edin Višća.