Bašakšehir golovima Višće i Bajića savladao Sušićev Akhisar (VIDEO)

visca

Nogometaši Bašakšehira su u trećem kolu turske Super lige na stadionu “Istanbul Bašakšehir Fatih Terim” pobijedili ekipu Akhisar Genclik Spora rezultatom 3:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Bašakšehir je poveo već u 9. minuti golom reprezentativca BiH Edina Višće.

Gosti, koje vodi bh. trener Safet Sušić, uspjeli su izjednačiti na 1:1 pogotkom Elvisa Manua u 28. minuti, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Domaćin je ponovo poveo, ovaj put golom drugog bh. reprezentativca u Bašakšehiru Riada Bajića u 70. minuti, kojem je asistirao Višća.

Nogometaši Bašakšehira su u 90. minuti golom Manuela da Coste ovjerili odličnu igru i pobjedu u ovom meču.

Bašakšehir se ovom pobjedom probio na 3. mjesto Super lige, dok je Akhisar na 16. poziciji. Lider tabele je Kasimpaša sa 9 bodova, dok je trenutno drugoplasirana ekipa Yeni Malatyaspor sa 7 osvojenih bodova.