turska liga

Bašakšehir izgubio tri boda u 96. minuti, pogađali Višća i Sturridge (FOTO)

visca

Ekipa Bašakšehira je u 9. kolu turske Super lige u Istanbulu remizirala 2:2 sa Trabzonsporom, javlja Anadolu Agency.

Gosti su poveli golom Daniela Sturridgea u 61. minutu iz penala.

Bašakšehir je u 67. minutu izjednačio golom reprezentativca BiH Edina Višće, koji je također pogodio iz penala. Domaća ekipa je povela s 2:1 preko Martina Škrtela u 79. minutu.

Ipak, Trabzonspor je golom Alexandera Sorlotha u šestoj minuti sudijske nadoknade uspio izboriti remi.

Višća je napustio igru u prvoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena, a zamijenio ga je Arda Turan.

Poslije 9. kola, Bašakšehir se nalazi na 6. poziciji s 15 bodova, dok Trabzonspor ima bod više. Lider Super lige je Alanyaspor s 18 bodova, a slijede Fenerbahče sa 17 i Yeni Malatyaspor sa 16 osvojenih bodova.