Batshuayi ušao umjesto Džeke i donio Feneru pobjedu u sudijskoj nadoknadi

dzeko fener
Arhiva

Teškom mukom Fenerbace je došao protiv Kasimpase u 27. kolu. Ponovo je Fener bio u minusu, ali su uspjeli okrenuti.

Edin Džeko i Rade Krunić igrali su nešto više od pola sata. Krunić je izašao prvi nakon 60 minuta na terenu, a potom i Džeko pri rezultatu 1:1 u 77. minuti.

Fener je slavio golovima Merta Hakana Yandasa u 64. i Michy Batshuayija u 96. minuti.

Prethodno je Kasimpašu u vodstvi doveo Jackson Porozo u 58. minuti.

Batshuayi je upravo umjesto Džeke ušao u igru i spasio ekipu u debelo u sudijskoj nadoknadi. I to nakon što mu je golman odbranio penal, ali mu se lopta vratila i usio ju je zakucati u mrežu.

Na drugoj strani Hajradinović je u dresu gostiju na terenu proveo 85 minuta.

Fener se pobjedom vratio na vrh tabele, barem do ponedjeljka, kada će Galatasaray igrati protiv Antalye. Fenerbahce ima bod više i utakmicu više.