liga prvaka

Bayern bez milosti u Londonu, Lewandowski stopostotan

bayern (1)

Fudbaleri minhenskog Bayerna jednom nogom već su u četvrtfinalu Lige šampiona.

Prvak Bundeslige je večeras na Stamford Bridgeu “preslušao” Chelsaea s 3:0 i pravo čudo bi trebalo da se dogodi pa da Bavarci ispuste tu prednost u revanšu na svom stadionu.

Bayern je do ubjedljivog trijumfa stigao golovima u drugom poluvremenu. Gnabry je sa dva brza pogotka najavio pobjedu gostiju, da bi Lewandowski u 76. minutu zapečatio sudbinu Plavaca. Bio je to sjajnom Poljaku 11 gol ove sezone u Ligi prvaka, a ponetirao je u svakoj utakmici LP ove sezone u kojoj je nastupio. U svim takmičenjima ove sezone zaigrao je 33 puta i zabio, vjerovali ili ne, 39 golova.

Na vječitoj listi strijelaca Lige prvaka Lewandowski je večeras sustigao Karima Benzemu (po 64 gola), a ispred njih su Raul (71) te Messi (114) i Cristiano Ronaldo (128). Golu Poljaka prethodio je maestralan prodor Alphonsa Daviesa po lijevoj strani.

Zanimljivo je, Gnabry je do sada zabio ukupno šest ove sezone u Ligi prvaka i svih šest u Londonu!

Susret Napolija i Barcelone na San Paolu završio je neriješeno 1:1.

Poveli su domaći efektnim golom Mertensa na isteku pola sata igre, a izjednačenje Kataloncima osigurao je Griezman u 57. minutu.