Bayern pao u Berlinu, Ibišević je drugi strijelac Bundeslige (VIDEO)

hertha_ibisevic_640

Bivši reprezentativac BiH Vedad Ibišević nastavlja sa sjajnim partijama u Bundesligi.

Vedo je večeras pogodio za vodstvo Herthe u Berlinu protiv favorizovanog minhenskog Bayerna.

Igrao se 22. minut kada je upravo nakon akcije u kojoj je prethodno učestvovao Ibišević dosuđen penal za domaće.

Ibišević je preuzeo odgovornost i zakucao loptu u mrežu Manuela Neuera.

Pogledajte kako je Šehić večeras branio protiv Galate (VIDEO)

Herta se tu nije zaustavila, već je do kraja poluvremena udvostručila svoje vodstvo. U 44. minutu pogodio je Duda za 2:0, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Pogledajte kako je pogodio Ibišević, četvrti put ove sezone u Bundesligi, dok je njegov klupski kolega Duda peti put zatresao protivničke mreže i trenutno je ispred Vedada lider na listi strijelaca Bundeslige…

Susret je završio 2:0, a Ibišević je igru napustio u 53. minutu.

Hertha se ovom pobjedom bodovno izjednačila s Bayernom na čelu tabele, sa po 13 bodova…