Premijer liga BiH

Bekrić golom u 90. minuti Željezničaru donio pobjedu protiv Zrinjskog

2020-12-02_16-00-30

Željezničar je u derbiju 17. kola nogometne premijer lige BiH u Mostaru svladao Zrinjski rezultatom 2:1.

U utakmici igranoj u teškim uvjetima, po kiši i natopljenom terenu, Zrinjskom je pripalo prvo, a Željezničaru drugo poluvrijeme.

Domaći su do vodstva došli u 28. minuti preko Nemanje Bilbije. Josip Ćorluka dugom je loptom iz igre izbacio obranu gostiju, a Bilbija je s deset metara pogodio za vodstvo Zrinjskog.

Nakon loše igre u prvom poluvremenu Željezničar je u nastavku odigrao puno bolje te je do izjednačenja došao u 58. minuti. Nakon udarca iz kuta iz neposredne blizine glavom je u mrežu poslao Luka Miletić za 1:1.

Nakon izjednačenja rezultat se nije mijenjao sve do 90. minute kada je s ruba kaznenog udarca za pobjedu Željezničara i konačnih 1:2 pogodio Samir Bekrić.

S tri nova boda Željezničar se primaknuo vodećem Sarajevu na samo dva boda zaostatka, s tim da Sarajevo ima utakmicu manje.

Sarajevo je prvo s 38 bodova, drugi Željezničar ima 36, a treći Borac 31 bod. Zrinjski je četvrti s 29 bodova.