euro 2020

Belgija eliminisala aktuelne šampione Portugal, u četvrtfinalu ih čeka Italija

UEFA (1)

Portugal imao mnogo više udaraca prema golu protivnika, čak 21 naspram pet selekcije Belgije, ali Ronaldo i ekipa nisu imali rješenje za odbrambeni bedem suparnika

Reprezentacija Belgije u osmini finala UEFA EURO 2020 savladala je reprezentaciju Portugala i osigurala nastavak takmičenja, javlja Anadolu Agency (AA).

Utakmica je odigrana na “Estadio de La Cartuja”, u Sevilli, a završena je rezultatom 1:0.

Thorgan Hazard postigao je je pogodak za Belgiju u 42. minuti nakon fantastičnog šuta.

U nastavku utakmice Portugal je pokušavao stići do poravnanja, ali Belgija je bila na nivou. Treba istaći da je u 48. minuti susreta Kevin De Bruyne zbog povrede morao napustiti teren.

Treba istaći da je Portugal imao mnogo više udaraca prema golu protivnika, čak 21 naspram pet selekcije Belgije. Ipak, Belgijanci su uspjeli sačuvati svoju mrežu od naleta selekcije koja je branila titulu prvaka Evrope.

U ranijoj utakmici odigranoj Češka je savladala Nizozemsku (2:0) i prošla dalje.

Belgija će u četvrtfinalu igrati protiv Italije, a Češka protiv Danske, koja je savladala Vels (4:0).