Belgija opet u igri, Irci nisu imali šanse

belgija

Fudbalska reprezentacija Belgije ostvarila je jako važnu pobjedu u drugom kolu grupe „E“ na Evropskom prvenstvu u Francuskoj. „Crveni đavoli“ savladali su Republiku Irsku rezultatom 3:0 (0:0), i tako se približili plasmanu u osminu finala, javlja Anadolu Agency (AA).

Pritisak sa Belgijanaca skinuo je Romelu Lukaku prelijepim udarcem sa vrha šesnaesterca na otvaranju drugog poluvremena, u 48. minutu. U nastavku se Belgija razigrala i deklasirala Irsku. Prvo je Axel Witsel u 61. minuti pogodio za 2:0, da bi Lukaku devet minuta kasnije svojim drugim povisio na 3:0, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Poslije utakmica drugog kola lider grupe „E“ je Italija sa šest bodova, slijedi je Belgija sa tri, dok Švedska i Republika Irska imaju po bod.

U trećem kolu 22. juna u 21 sat sastaće se Italija – Republika Irska u Lilleu i Švedska – Belgija u Nici.