Evropsko prvenstvo

Belgija razbila Rusiju, Lukaku dvostruki strijelac

belgija rusija ep (1)

Drugo poluvrijeme meča proteklo je bez većih uzbuđenja i prilika sve do 88. minute kada je Belgija povela sa 3:0

Reprezentacija Belgije je u prvom kolu grupe “B” Evropskog prvenstva (UEFA EURO 2020) u Saint Petersburgu igrom deklasirala Rusiju i pobijedila, rezultatom 3:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Belgijanci su poveli već u 10. minuti preko Lukakua koji je nakon velike greške ruske odbrane doveo svoj tim u vodstvo.

Rusija je u 14. imala dobru priliku, ali je Fernandes šutirao glavom direktno u golmana Courtoisa.

Belgija je u 34. minuti udvostručila prednost golom Meuniera. Gosti su imali još nekoliko izglednih prilika u nastavku, ali se na odmor otišlo rezultatom 2:0.

Drugo poluvrijeme meča proteklo je bez većih uzbuđenja i prilika sve do 88. minute kada je Belgija povela sa 3:0, a ponovo je strijelac bio Lukaku, što je bio i konačan rezultat utakmice kojom su Belgijanci na najbolji mogući način počeli EURO 2020.

Reprezentacija Finske je danas u prvom kolu grupe “B” Evropskog prvenstva (UEFA EURO 2020) na stadionu “Parkenu” u Kopenhagenu iznenađujuće pobijedila Dansku, rezultatom 1:0.