BH Telecom Premijer liga: Velež prikovan za dno, Široki preuzeo vrh

mladost celik

U nogometnoj BH Telecom Premijer ligi u pet utakmica današnjeg programa 15. kola postignuta su samo četiri gola.

Nogometaši Širokog Brijega u prvom od dva derbija kola u Bijeljini su savladali Radnik sa 1:0 golom Ivana Barabana u 81. minuti. Devetom pobjedom u prvenstvu Širokobriježani su privremeno preuzeli vodeću poziciju na tabeli.

Minimalne pobjede još su ostvarili nogometaši Mladosti, koji su u Kaknju savladali Čelik golom Aldina Šišića u 60. minuti, Vitez je na domaćem terenu u samom finišu savladao Borac golom Velibora Đurića u 90. minuti, dok je Drina do treće pobjede u prvenstvu, kojom je posljednje mjesto prepustila Veležu, došla golom Marka Jakšića u 20. minuti protiv Travnika.

U derbiju začelja tabele Velež i Rudar u Mostaru su igrali su bez golova.

Preostala tri susreta 15. kola igraju se u nedjelju.

Najzanimljiviji susret će se igrati na tuzlanskom Tušnju gdje će o tituli jesenjeg prvaka odlučivati Sloboda i Zrinjski, dok će u malim gradskim derbijima snage odmjeriti sarajevski klubovi Olimpic i Sarajevo te Željezničar i Slavija.