Bilić nadmudrio Wengera, Cech poklonio pobjedu West Hamu (VIDEO)

arsenal

Nogometaši West Hama iznenadili su Arsenal na Emiratima slavivši sa 2:0 u prvom kolu Premiershipa.

Arsenal je kontrolisao igru u prvom poluvremenu, Aaron Ramsey je pogodio i prečku, ali je sve upropastio Petr Cech.

Čovjek od koga se očekivalo da će konačno uspostaviti red u Arsenalovoj odbrani, katastrofalno je reagovao u dvije situacije koje su “čekićari” iskoristili i postigli golove.

Prvo je golman Arsenala odletio u prazno u finišu prvog poluvremena, prilikom centaršuta iz slobodnog udarca, pa Kouyate glavom trese mrežu.

Arsenal je krenuo furiozno u nastavku meča, Olivier Giroud je imao dvije dobre šanse, prvu je propustio promašivši gol, dok ga je u drugoj zaustavio Adrian.

Uslijedila je kazna. Iz ničega West Ham je stigao do 2:0. Mauro Zarate je “iščačkao” loptu na 20-ak metara, šutirao iz koljena, uhvatio Cecha na pogrešnoj nozi, pa je lopta završila u donjem lijevom uglu.