Borac i Sloboda podijelili bodove u Banjoj Luci

borac sloboda2222

Fudbaleri Borca i Slobode ogirali su meč bez golova u okviru 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U posljednjoj utakmica dana lider na tabeli nije uspio slomiti odbranu domaćeg tima koji se bori za opstanak u društvu najboljih.

Prvo poluvrijeme utakmice proteklo je bez većih prilika, napadi oba tima su završavali uglavnom na sredini terena. Drugo poluvrijeme ipak donosi nešto ofanzivniju igru oba tima, a loptu je u posjedu uglavnom imala Sloboda.

Tuzlaci su uspjeli stvoriti nekoliko prilika za gol, koje su završene bezuspješno. Imao je i Borac svoje prilike, međutim, odbrana Slobode je bila učinkovita, pa je utakmica završena bez pogodaka.

Ranije danas pobjede su upisale ekipe Radnika, Viteza i Drine, dok su Čelik i Travnik remizirali rezultatom 0:0.

Radnik je savladao Mladost iz Doboj – Kaknja s 3:0, Vitez je deklasirao Velež sa 6:0, a Drina je pobijedila Rudar u Prijedoru s 1:0.

Sutra su na rasporedu dueli između Slavije i Olimpica (14.30), Zrinjskog i Sarajeva (15.00), te Željezničara i Širokog Brijega (16.30).