Borac jednom nogom u Premijer ligi

borac88888

U derbiju 18. kola Prve lige RS-a Borac je slavio rezultatom 2:0 protiv Rudar Prijedora i tako praktično obezbijedio plasman u BHT Premijer ligu BiH. Strijelci za Banjalučane su bili Kunić i Đorđević. U preostalih pet mečeva postignuta su svega četiri gola.

Drina-Sutjeska i Sloboda Novi Grad-Podrinje su svoje mečeve završili rezultatom 0:0 dok je Zvijezda 09 slavila protiv Borca iz Šamca sa 1:0 golom Stanića iz 74. minute susreta.

Slavija je remizirala protiv dobojske Sloge, bilo je 1:1. Čebić je doveo goste u vodstvo u 20. minuti susreta, a u 63. Radosavljević je promašio jedanesterac da bi tri minute poslije novi jedanaesterac dosuđen za domaće. Ovaj put siguran realizator je bio Šćepanović čime je postavljen konačan rezultat utakmice.

Četiri kola prije kraja u ligi manjeg bh. entiteta Borac vodi ispred Rudara s devet bodova viška, a do kraja su preostala četiri kola.