premijer liga bih

Borac prokockao 2:0 protiv Tuzla Cityja

tuzla-borac

Fudbaleri Tuzla Cityja i banjalučkog Borca podijeli su bodove u utakmici 24. kola Premijer lige BiH. Na kraju je bilo 2:2, a gosti iz Banja Luke imali su dva gola prednosti.

Domaći fudbaleri u otvaranju utakmice imali su blagu terensku inicijativu, ali nije bilo ozbiljnih prijetnji po gol Nikole Ćetkovića.

U 26. minuti dobru priliku za domaće propustio je Giorgi Ivaniadze. Pet minuta kasnije Ivanadze je ubacio loptu, domaći su reklamirali igranje rukom igrača Borca, ali nisu dobili jedanesterac. Uslijedila je bura protesta i povika sa tribina.

Gosti u 36. minuti dolaze u vodstvo. Odlično ubacivanje u šesnasterac iskoristio je Momčilo Mrkaić koji je matirao Nevresa Fejzića.

S minimalnom prednošću gostiju otišlo se na predah u svlačionice.

U nastavku su gosti konkretniji i preko Jove Lukića u 66. minuti dolaze do velike prednosti od 2:0.

Međutim domaći se nisu predavali. Irfan Hadžić je u 72. minuti nepropisno zaustavljen u šesnaestercu, a siguran egzekutor s bijele tačke bio je Mićo Kuzmanović.

U sudijskoj nadoknadi domaći su preko Miće Kuzmanovića došli do poravnanja na 2:2.

Tuzla City sada ima 24 boda, a Borac 43.