Premijer liga BiH

Borac savladao Sarajevo u Banjoj Luci

borac-sarajevo

Fudbaleri Borca su na Gradskom stadionu u Banjoj Luci dočekali Sarajevo u okviru šestog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine. Banjalučki klub je slavio pobjedu rezultatom 1:0.

Već u sedmoj minuti susreta domaći tim imao je odličnu šansu. Subić je prošao svog čuvara i loptu ostavio za Moraitisa, a Grk izuzetno loše završio akciju. U 25. minuti susreta grčki fudbaler je ponovo pokušao, ovoga puta makazicama, ali bezuspješno.

Na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka, a u nastavku je Borac nastavio napadati.

Inicijativa se isplatila početkom drugog poluvremena, kada je mrežu Sarajeva pogodio Stojan Vranješ. U 62. minuti susreta izuzetna šansa za Sarajevo. Pidro je pokušao, Pavlović je loptu izvadio sa gol linije.

Sarajevo je vršilo pritisak, napadalo, stvaralo šanse, ali nisu uspjeli zabiti do kraja utakmice.