Bravo odbranio tri penala i odveo Čile u finale Kupa konfederacija

bravo chile

Nogometna reprezentacija Čilea je večeras u polufinalu Kupa konfederacija na “Kazan Areni” u Kazanu boljim izvođenjem jedanaesteraca savladala selekciju Portugala, javlja Anadolu Agency (AA).

Reprezentacija Čilea je imala veoma dobru priliku već u 6. minuti, ali je Vargas šutirao direktno u portugalskog golmana Patricia.

Samo minutu kasnije Portugal je uzvratio preko Andrea Silve ali njegov šut brani golman Bravo.

U 12. minuti Ronaldo je šutirao ali je lopta završila iznad gola Čilea.

Do kraja prvog poluvremena obje ekipe su imale po još nekoliko solidnih prilika, ali se na odmor ipak otišlo kod rezultata 0:0.

Reprezentacija Čilea je u 57. minuti imala dobru priliku ali je Patricio odbranio šut Vargasa.

Ronaldo je u 58. minuti imao izglednu priliku, ali njegov šut je uspješno blokirao golman Bravo.

Do kraja druge dionice nije bilo golova pa su se igrali produžeci gdje ponovo nijedna ekipa nije postigla pogodak pa se prešlo na izvođenje jedanaesteraca.

Čile je bio bolji u jedanesteracima sa 3:0, čime su izborili finale Kupa konfederacija.

U drugom polufinalnom duelu, aktualni svjetski nogometni prvak Njemačka igrat će u četvrtak u Sočiju protiv reprezentacije Meksika.

Finale i utakmica za treće mjesto na rasporedu su u nedjelju, 2. jula.

Full Penalties HD – Portugal 0-0 Chile (after… by smoki-bobi