pred 5.000 navijača

Brazilski Palmeiras osvojio Copa Libertadores

Nogometaši Palmeirasa osvojili su naslov prvaka Južne Amerike svladavši u finalu Cope Libertadores igranom na Maracani Santos s 1:0.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Breno Lopes u devetoj minuti sudijske nadoknade. Rony je uputio odličan centaršut koji je Breno glavom s pet metara poslao u mrežu za veliko slavlje Palmeirasa.

Inače, dvoboj dva brazilska sastava u finalu igranom na najvećem stadionu u Južnoj Americi, na kojemu je moglo biti samo 5.000 navijača, pružio je loš nogomet.

Sve do 80. minute nije bilo ni jednog udarca u okvir gola, a Palmeiras je na kraju do pobjede stigao iz svog jedinog udarca koji je pogodio cilj.

Ovo je drugi naslov kontinentalnog prvaka za Palmeiras, a prvi je osvojio 1999. godine.

Santos je ostao na tri trofeja u Copi Libertadores.