Bundesliga: Hoffenheim zaustavio Dortmund

Ermin Bicakcic

Nogometaši Borussije Dortmund nisu uspjeli zadržati stopostotni učinka u novoj sezoni Bundeslige. U okviru 6. kola, na gostovanju kod Hoffenheima, odigrali su samo 1:1 s istoimenim domaćinom.

Iako je Borussia dominirala većim dijelom utakmice, Hoffenheim je poveo 1:0 preko Rudyja u 42. minuti. U nastavku gosti su u 55. minuti izjednačili golom Aubameyanga, ali do kraja utakmice nisu uspjeli još jednom slomiti obranu Hoffenheima.

Na vrhu ljestvice tako je ostao sam Bayern s maksimalnih 18 bodova, a Dortmune sada ima 16. Treći je Schalke s 13 bodova, koji je večeras došao do domaće 2:0 pobjede nad Eintrachtom iz Frankfurta.

U ostalim susretima 6. kola igranim u srijedu Bayer Leverkusen je s 1:0 bio bolji od Mainza, do prvih bodova u novoj sezoni došla je Borussia Moenchengladbach, pobijedivši na svom terenu Augsburg 4:2, kao i Stuttgart koji je iznenadio u gostima Hannover 3:1.