Serija A: Džeko i Pjanić položili oružje pred Zukanovićem, Lulić asistent (VIDEO)

dzeko

Nogometaši Intera zadržali su maksimalni učinak u Seriji A, Roma je izgubila, a Juventus ponovo remizirao, u mečevima petog kola.

Inter je zabilježio novi minimalac protiv Verone, ali je i on bio dovoljan da igrači Roberta Mancinija zadrže lidersku poziciju bez poraza.

Trijumf Interu donio je Brazilac Felipe Melo koji je pre nekoliko nedelja stigao u Milano, u 56. minutu iskoristio je asistenciju Tellesa, još jednog novajlije.

Juventus je pogotkom Simonea Zaze vodio protiv debitanta u Seriji A Frosinone, ali nije uspio da pobijedi.

Neto je primio gol u drugom minutu nadoknade od Blancharda, što znači da aktuelni šampion u prvih pet kola ima samo jedan trijumf.

Ni Roma ne blista ove sezone – iako je na startu bila bolja od “Stare dame”, poslije dva remija “Vučica” je upisala i prvi poraz.

Sampdorija je slavila na domaćem terenu, a gol odluke postigao je Manolas, zatresavši svoju mrežu.

Zukanovic

Prethodno su pogodili Eder sa jedne i Salah na asistenciju Pjanića sa druge strane.

Za Romu su cijeli meč odigrali Džeko i Pjanić, dok je sjajnu utakmicu u Sampdoriji odigrao Zukanović.

Lazio je slavio kod kuće nad Genoom sa 2:0. Senad Lulić, koji je odigrao cijeli meč, bio je asistent kod prvog gola.

Fiorentina je sa 2:0 dobila Bolognu, Chievo je minimalnim rezultatom savladao Torino, dok je Carpi odolio Napoliju na svom terenu.